Vetélkedők

A Dr. Mező Ferenc Olimpiai Baráti Kör és a Zalai Sportmúzeumért Alapítvány kuratóriumának tagjai különböző vetélkedőkön több mint tíz külföldi utazást és több száz értékes ajándékot nyertek. Fontosabb vetélkedőkön elért sikereik:

1976.
Budapest
Gyuk György Országos Olimpiatörténeti vetélkedő győzteseként részt vehetett a Montreáli Olimpián.

 


1998.
Gödöllő
A Mi Sisink - Erzsébet és kora nemzetközi történelmi vetélkedőt Kis János nyerte meg, többek között egy kétszemélyes tíz napos Brno - Prága - Karlovy Vary utazást nyerve.


2000.
Budapest
Vásárhelyi Tamás az "Irány Sydney" televíziós vetélkedő győzteseként két hetet tölthetett a Sydney-i olimpián.


Keszthely
I. Országos Sporttörténeti Vetélkedő
2. Kis János 3. Vásárhelyi Tamás


2001.
Budapest Magyar Rádió Vízilabda EB vetélkedője
1. Kis János


2002.
Budapest
Országos Téli Olimpiatörténeti Vetélkedő
1. Vásárhelyi Tamás
Kettő plusz öt hetes utazást nyert az ókori olimpiai játékok helyszínére Olümpiába.


2004.
Az Athéni olimpiára rendezett tippverseny élcsoportja:
1. Kis János Nagykanizsa 83 pont
2. Fodor Csilla Zalaegerszeg 75 pont
3. Dr. Nádasy Miklós Keszthely 70 pont
4. Gyuk György Zalaegerszeg 65 pont
5. Vásárhelyi Tamás Budapest 64 pont
6. Pápai Lajos Dombóvár 63 pont
7. Pup Ildikó Zalaegerszeg 59 pont

8. Kemecsei Dóra Kiskunfélegyháza 58 pont
9. Háj József Hódmezővásárhely 26 pont


Budapest
A Magyar Rádió Athéntól - Athénig vetélkedőjének két fődíját Vásárhelyi Tamás és Kis János nyerte meg és jutalmul két hetet tölthettek az Athéni olimpián.


Országos Olimpiatörténeti Athéntól - Athénig csapatverseny.
2. Zala megye (Kis János, Vásárhelyi Tamás, Gyuk György, Dr. Nádasy Miklós) holtverseny után.
Jutalmul egy Lausanne-i Olimpiai Múzeumba való utat és egy csopaki nyaralást nyertek.


II. Országos Sporttörténeti Vetélkedő
3. Kis János 4-6. Vásárhelyi Tamás


2005.
Debrecen
Magyar Rádió "Hoki fejtörő" vetélkedője:
2. Kis János

Budapest
Magyar Rádió Birkózó VB vetélkedője:
2. Kis János 3. Vásárhelyi Tamás

Budapest
III. Országos Sporttörténeti Vetélkedő
Egyéni: 2. Kis János
Csapat: 1. Zala megye (Kis János, Ság László, Vásárhelyi Tamás, Farka Valter, Mátrai Károly)


2006. 

Budapest
IV. Országos Sporttörténeti Vetélkedő
Egyéni: 3. Kis János
Csapat: 1. Zala megye ( Kis János, Schmidt Zsolt, Ság László, Vásárhelyi Tamás, Farkas Valter)

Budapest
Magyar Rádió Labdarugó VB vetélkedője:
2. Kis János ( holtverseny után)

Budapest

V. Országos Sporttörténeti Vetélkedő

Egyéni: 3. Kis János

Csapat: 2. Zala megye ( Kis János, Schmidt Zsolt, Vásárhelyi Tamás, Farkas Valter)


2007.

Budapest

VI. Országos Sporttörténeti Vetélkedő

Egyéni: 3. Kis János (holtverseny után)

Csapat: 2. Zala megye (Kis János, Gyuk György, Vásárhelyi Tamás, Farkas Valter, Etler Márton)

Szeptember-2008. június 23.

"Peking téged vár" Országos olimpiatörténeti szellemi vetélkedő

Zalai tagjaink közül tízen bejutottak a területi döntőbe:
Kis János, Vásárhelyi Tamás, Gyuk György, Dr. Nádasy Miklós, Mátrai Károly, Farkas Valter, Etler Márton, Vadvári Tibor, Rituperné Sándorfi Timea, Gorisek Adrienn


2008.

Február 23. Zalaegerszeg, "Peking téged vár" területi verseny
1. Kis János  2. Gyuk György  4. Dr. Nádasy Miklós 7. Farkas Valter  8. Mátrai Károly 10. Etler Márton
                  Budapest
1. Vásárhelyi Tamás

Április

Március 31.-április 25. "Játszva Pekingbe" a Klubrádió vetélkedője
Kis János elnök kétszemélyes Pekingi olimpiai utazást nyert
Dr. Hencsei Pál kétszemélyes Pekingi olimpiai utazást nyert

19. Székesfehérvár "Peking téged vár" országos elődöntő
       2. Zalai Olimpiabarátok (Kis János, Gyuk György, Laky Rudolf)
       4. Budapest-Szolnok gyors (Vásárhelyi Tamás stb.)

Május

17. AsiaCenter Budapest, VII. Országos Sporttörténeti Vetélkedő

Június

20. Hadtörténeti Múzeum Budapest, "Peking téged vár" országos döntő.
3. (holtversenyben, óvás alatt): Zalai Olimpiabarátok (Kis János, Gyuk György, Laky Rudolf)

Július

1.- augusztus 5. országos tippverseny a Pekingi olimpiáról.
A tippverseny élcsoportja:
1. Kis János Nagykanizsa 36 pont
2. Csapkó Zoltán Edelény 35 pont
3.-5. Bóna Károlyné Mosdós 34 pont
3.-5. Molnár Kristóf Pécs 34 pont
3.-5. Dr. Nádasy Miklós Keszthely 34 pont
6.-9. Kaszás József Mosdós 32 pont
6.-9. Pintér Béla Mosdós 32 pont
6.-9. Zalaba Zoltán Dunaszerdahely (Felvidék) 32 pont
6.-9. Thodory Csaba Miskolc 32 pont
10.-11. Bogdán László Mosdós 31 pont
10.-11. Bóna Károly Mosdós 31 pont
12. Vásárhelyi Tamás Budapest 30 pont

Augusztus

8.-24 több tagunk (Kis János, Dr. Hencsei Pál)
különböző vetélkedők fődíjasaként részt vett jutalmul a Pekingi olimpián.

Országos olimpiatörténeti „Peking téged vár” csapatverseny: 3.-4. Zala megye (Kis János, Gyuk György, Laky Rudolf), óvás alatt.

2012. Az „Irány London” országos olimpiatörténeti vetélkedő egyik fődíját Kis János nyerte, és jutalmul az ókori olimpiák helyszínére, egy Athén-Olympia (GÖR) utat nyert.

Budapest, XI. Országos Sporttörténeti Vetélkedő: egyéni: 1. Kis János, csapat: 1. Zala megye (Kis János, Mecséri Annamária, Vásárhelyi Tamás, Gyuk György).

Csíkszereda: Közép-európai döntő: Közép Európa bajnoka: Kis János, csapat: 1. Magyarország (Kis János, Csapkó Zoltán, Somlai Attila, Gyuk György)



2013.

Budapest, XII. Országos Sporttörténeti Vetélkedő: egyéni: 1. Kis János, csapat: 1. Zala megye (Kis János, Vásárhelyi Tamás, Mátrai Károly).


2014.

Budapest, XIII. Országos Sporttörténeti Vetélkedő: egyéni: 1. Kis János, csapat: 1. Zala megye (Kis János, Moczó Zoltán, Vásárhelyi Tamás).

Csíkszereda: Közép-európai döntő: Közép Európa bajnoka: Kis János, csapat: 1. Magyarország (Kis János, Somlai Attila, Gyuk György)


2015.

Budapest, XIV. Országos Sporttörténeti Vetélkedő: egyéni: 2. Kis János, csapat: 1. Zala megye (Kis János, Papp Nándor, Mátrai Károly)


2016.

Csíkszereda, Közép-európai döntő: Közép Európa bajnoka: Kis János.

Tippverseny a RIÓI olimpiára
Az Európai Sport Hagyományőrző Egyesület és a Dr. Mező Ferenc Olimpiai Baráti Kör által meghirdetett országos tippverseny végeredményének élcsoportja
1. Tamás Szilárd (Borsfa) 38 pont
2-4. Kis János (Nagykanizsa) 37 pont
2-4. Kiss Szabolcs (Nagykanizsa) 37 pont
2-4. Molnár Kristóf (Pécs) 37 pont
5. Vásárhelyi Tamás (Budapest) 36 pont
6-7. Somlai Attila (Lepsény) 35 pont
6-7. Moczó Zoltán (Szolnok) 35 pont
8-9. Thodory Csaba (Miskolc) 33 pont
8-9. Németh János (Szekszárd) 33 pont
10. Marosi Béla (Csíkszereda) 32 pont
11-12. Nagy Pál (Debrecen) 29 pont
11-12. Kovácsné Ékes Edit (Kaposvár) 29 pont
13. Kovács Zoltán (Kaposvár) 28 pont
14. Kovács Attila (Miskolc) 17 pont
15. Hegedüs „Oscar” László (Magyarkanizsa) 10 pont
 

Kapcsoplat

Kis János elnök
Európai Sport Hagyományőrző Egyesület
8800 Nagykanizsa Liszt F. u. 6/D
Tel: 00-36-30/392-7964, 00-36-93/325-184
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. 
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.(deutsch,english)