EURÓPAI SPORT HAGYOMÁNYÖRZŐ EGYESÜLET

KÉRJÜK TÁMOGASSA A ZALAI SPORTMÚZEUMÉRT ALAPÍTVÁNYT ADÓJA 1%-ÁVAL. ADÓSZÁM: 18963919-1-20

 

EURÓPAI SPORT HAGYOMÁNYÖRZŐ EGYESÜLET

KÉRJÜK TÁMOGASSA A ZALAI SPORTMÚZEUMÉRT ALAPÍTVÁNYT ADÓJA 1%-ÁVAL. ADÓSZÁM: 18963919-1-20

 

EURÓPAI SPORT HAGYOMÁNYÖRZŐ EGYESÜLET

KÉRJÜK TÁMOGASSA A ZALAI SPORTMÚZEUMÉRT ALAPÍTVÁNYT ADÓJA 1%-ÁVAL. ADÓSZÁM: 18963919-1-20

 

logo1

Éves programok

logo1

Éves programok

2004

Alakuló rendezvényünket 2004. május 13-án a nagykanizsai Honvéd Kaszinóban (Nagykanizsa Ady u. 7.) tartottuk.

Program:

13. 00. Sporttörténeti kiállítás. Megnyitó: Litter Nándor Nagykanizsa MJV Polgármestere

13. 20. Konferencia. Megnyitó: Kámán Ferenc Zala Megyei Közgyűlés tanácsosa.

                                 Köszöntő:: Litter Nándor Nagykanizsa MJV Polgármestere

13. 40. Nitobe Shin (Jap), Gondi Zoltán, (Nagykanizsa) baseball edzők

                        A baseball nemzetközi és magyar története.

13. 55. Dr. Hencsei Pál (Budapest) az Olimpiatörténészek Nemzetközi Társaságának tagja

                        A kajak-kenu sport története.

14. 05. Kis János (Nagykanizsa) a Dr. Mező Ferenc Olimpiai Baráti Kör elnöke

                        Becenevek és kialakulásuk.

14. 15. Jakabfy Sándor (Zalaegerszeg) olimpikon

                        Versenyző voltam Melbournben.

14. 25. Sárdi Lajos (Budapest) sporttörténész

                        Magyar sikersportágak az olimpiai játékokon.

14. 35. Gyuk György (Zalaegerszeg) sporttörténész

                        Így láttam a montreali olimpiát.

14. 45. Iglódi Endre (Keszthely) sportújságíró

                        Olimpikonokkal edzőtáborban.

15. 00. Janusz Zagorszki (Lengyelország) röplabda edző

                        Utánpótlás nevelés Lengyelországban.

15. 10. Budavölgyi Kálmán (Nagykanizsa) lábtoll-labda szövetségi kapitány

                        A lábtoll-labda története.

15. 20.  Vásárhelyi Tamás (Budapest) a Dr. Mező Ferenc Olimpiai Baráti Kör titkára

                        Így láttam a  sydney-i olimpiát.

15. 30. Nagy Barnabás (Eger) sporttörténész

                        A vízilabda története.

15. 40. Muhi Béla (Újvidék) sportmanager

                        Újvidék sportja 2004-ben

15. 50. Horváth István ( Lendva)

                         Lendva sporttörténete

16. 00. Vajda Albert ( Székelyudvarhely)

                         Székelyföldi sakkélet

16.20 ALAKULÓ ÜLÉS

18.00 . Ivanics Tibor -Sárdi Lajos: Magyar sikersportágak az olimpiai játékokon.

és

            Dr. Hencsei Pál -Ivanics Tibor: Magyar kajakozók-kenuzók az olimpiai játékokon

könyvek bemutatója.

2004. június 4- Keszthely Városi Könyvtár

Keszthelyi olimpikonok című könyv bemutatója : A városi könyvtárat zsúfolásig megtöltő több száz érdeklődő előtt  mutattuk be  a könyvet a Városi Zeneiskola diákjainak közreműködésével.

2004. június

Tagjaink / Kis János, Vásárhelyi Tamás, Dr. Nádasy Miklós, Gyuk György/ a Magyar Televízió és Magyar Rádió által meghirdetett Olimpia Történeti Vetélkedőkön kiemelkedően szerepelve többek közt Athéni nyári olimpiára történő utazást nyertek.

2004. augusztus 12-30

Athéni nyári olimpián  az egyesület tagjai  élményekben gazdag örök emlékű napokat töltöttek el. Több mint  20 eseményen szurkoltak a magyar sportolóknak és sok egyéb eseményen is részt vettek. Személyesen találkoztak  többek között olimpiai bajnokokkal  /Igaly Diana, vízilabda csapat/  és több más sportolóval.         / Pl.: kézilabda válogatottak, vívók, cselgáncsozók /stb/. Értékes relikviákkal érkeztek haza, melyeket a később megalakítandó múzeumba szeretnének kiállítani.

2004. szeptember 11.

Az 1904-ben olimpiai bajnok Halmay Zoltán emlékév záróeseményére került sor szülőhelyén a szlovákiai Magasfaluban. A Halmay Zoltán Olimpiai Hagyományőrző Egyesület és a Szlovák Olimpiai Akadémia szervezésében  koszorúzásra , ünnepi megemlékezésre került sor. Az esemény résztvevői felkeresték a sportoló szülőházát is, méltóképpen megemlékezve a 100 éves évfordulóról.

2004. október 5.

Nagykanizsán a Hevesi Művelődési Központban nagysikerű élménybeszámolót tartottak az Európai Egyesület tagjai az érdeklődő közönségnek. Videó film bejátszás és fénykép felvételek tették színesebbé az eseményt.

2004. október 29.

Nagykanizsán a Dr. Mező Ferenc Gimnáziumban nemzetközi olimpiatörténeti vetélkedőt rendezett az egyesület általános és középiskolásoknak. A 10 fordulós vetélkedő során kiemelkedő tudásról tettek bizonyságot a diákok, a több mint 80 résztvevő nagyon jól érezte magát. A lendvai /Szlovénia/ küldöttség tette nemzetközivé az eseményt.

2004. november 13.

Az egyesület rendezésében sor került az II. Országos Sporttörténeti Vetélkedőre, színhelye Budapesten a Postás Művelődési Központ  volt. A zsűri elnöki tisztét Vaskuti István kenus olimpiai bajnokunk töltötte be. A következő végeredmény született:

Országos bajnok:      Nagy Barnabás /Eger/

        II.                      Kis János       /Nagykanizsa/

        III.                     Szabó Jenő    /Budapest/

 

2005

  • Január
    V. kiállításunk Nagykanizsa Dr. Mező Ferenc Gimnázium
    (gimnáziummal közösen évfordulója alkalmából)
  • Február
    Szlovénia civil kapcsolatok építése
    Dél-Zalai Civil Fórummal közösen
  • Március
    Svédország Wasa sí futás
    Vásárhelyi Tamás elnökségi tag teljesítette a világhírű verseny 45 km-s szakaszát
  • Február- március- április
    Dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia
    Kis János elnök felkészítésével sikeresen szerepeltek a zalai csapatok
    Területi döntők Kaposvár : 2. Dr. Mező Gimnázium Nagykanizsa
    2. Kiskanizsai Általános Iskola 3. Zalakomári Általános Iskola
    Országos döntők: Tata : 5. Dr. Mező Ferenc Gimnázium
    Kiskunfélegyháza : 5. Kiskanizsai Ált. Isk. 6. Zalakomári Ált. Isk.
  • Április 6.
    Debrecen a Petőfi Rádió Hoki fejtörő c. játékának döntője
    Tagjaink eredményei: 1. Szabó István 3. Kis János 5. Mátrai Károly
  • Május
    Ausztria civil tanulmányút
    Dél-Zalai Civil Fórum szervezésében
  • Május 26-29.
    Tanulmányút a Lausanne-i Olimpiai Múzeumba
    (Öt országot érintve: Salzburg, Vaduz, Zürich, Bern, Innsbruck is megálló hely volt)
  • Augusztus 31.-szept. 3.
    Erdélyi programok előkészítése
    Sepsiszentgyörgy, Kovászna, Korond, Parajd, Székelykeresztúr
  • Szeptember
    Budapest NIKE fél maraton
    Vásárhelyi Tamás elnökségi tag lefutotta a több mint 20 km-s távot
  • Szeptember. 17.
    III. Országos Sporttörténeti Vetélkedő Budapest Stadion Hotel
    Nemzeti Sportszövetséggel közösen
    Zsűri: Dr. Hammerl László ( 1964 ol.1.), Wichmann Tamás 9xVB1, Dr. Hencsei Pál Olimpiatörténészek Nemzetközi Társaságának ( ISOH ) tagja, Szekeres Vilmos Szlovén Olimpiai Bizottság tagja
    Egyéni: országos bajnok ( holtverseny után): Nagy Barnabás ( Eger)
    2. Kis János (Nagykanizsa)
    3. Csapkó Zoltán (Edelény)
    4. Tóth Attila (Budapest)
    5. Mecséri Annamária (Körmend)
    6. Dr. Gottesmann Péter (Budapest)
    Csapat: országos bajnok: Zala megye (Kis János, Ság László, Vásárhelyi Tamás, Mátrai Károly, Farkas Valter)
    2. Borsod megye (Kács)
    3. Egyetemi olimpiások (Athén)
  • Szeptember 24.
    Budapest Petőfi Rádió Birkózó VB játékának döntője
    Tagjaink eredményei: 1. Szabó István 2. Kis János 3. Vásárhelyi Tamás
    Különböző vetélkedőkőn Dr. Nádasy Miklós, Mátrai Károly, Vásárhelyi Tamás, Kis János megszámlálhatatlan ajándékot nyert az év során pld.: könyvek, belépők stb.
  • Szeptember 27.-okt. 2.
    KÖZÉP-EURÓPAI SPORTAKADÉMIA keretében
    ERDÉLYI SPORTTÖRTÉNETI KONFERENCIÁK
    Szept. 28.
    Arad emlékezés a vértanúk emlékművénél
    Szept. 29.
    Zágon: 9.00 Ünnepség Szabó Katalin torna olimpiai bajnok szülőházánál
    Kovászna:16.00 Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia
    Szept. 30
    Parajd: 14.00 Emlékezés Keresztes Lajos birkózó olimpiai bajnok (1928) szülőházánál
    Okt. 1
    Korond: 9.00 Emlékezés Lőrincz Márton birkózó olimpiai bajnok (1936) szülőházánál
    Székelykeresztúr : 16.00 Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia
    A konferenciákon tagjaink közül Dr. Hencsei Pál, Horváth Vilmos, Kis János, Ság László és Gyertyánági Endre tartott magas színvonalú nagysikerű előadásokat.
    A kísérő programok is nagyon jól sikerültek ( Déva, Marosvásárhely, Kolozsvár, Nagyvárad, Fogarasi havasok, Békás szoros, Gyilkos-tó, Király-hágó ).
  • November 12.
    KESZTHELY EGYETEM
    KÖZÉP- EURÓPAI SPORTAKADÉMIA
    11.00 Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia
    Tagjaink közül Dr. Hencsei Pál, Szekeres Vilmos, Dr. Iglódi Endre és Dr. Nádasy Miklós tartott magas színvonalú nagysikerű előadásokat.
    15.00 Sportolók a színpadon gála
    Többek között Géczi Erika szöuli 2.kajakos ( Rockfort, Kormorán, Bojtorján ), Wichmann Tamás 9xVB 1. kenus és Németh Nyiba Sándor egykori birkózó szövetségi kapitány is fellépett a rendezvényen.
    Szlovén és erdélyi küldöttségek tették nemzetközivé az eseményt.
  • December 5.
    Dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia megyei döntő
    Nagykanizsa Dr. Mező Ferenc Gimnázium
    Hat dobogós csapatból négyet Kis János elnök készített fel.
    1.Zrínyi Miklós Ált. Isk. Nk. 2. Kiskanizsai Ált. Isk. 3. Zrínyi Miklós Ált. Isk. II. Nk.
    1.Dr. Mező Ferenc Gimnázium Nk.

2006

Január

     pályázatok írása

10. Nagykanizsa : civil elektorok választásának megbeszélése

11. Zalaegerszeg: civil elektorok választásának megbeszélése

19. Szombathely: civil elektorok választása

20. Zalaegerszeg: Zala Megyei Művelődési és Pedagógiai Intézet, Szakképző Iskola

pedagógiai konferencia felkért előadó Kis János elnök előadás címe:

Dr. Mező Ferenc szellemi hagyatéka

Február

      Vásárhelyi Tamás elnökségi tag az EURÓSPORT TV csatornán kommentál

10-26. Torino Téli olimpia :Vásárhelyi Tamás elnökségi tag önkéntesként vesz részt

15. Szombathely: civil elektor választás

18. Tata: Dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia területi döntő Általános Iskola

3. Zrínyi Ált. Isk. Nk. és 2. Kiskanizsai Ált. Isk. Kis János elnök felkészítésével

27. Dobronak ( SZLO): kiállítás megnyitó

Március

2-5. Svédország Wasa sífutás: Vásárhelyi Tamás elnökségi tag újra részt vesz a világhírű versenyen

4. Kaposvár: Dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia területi döntő Középiskola

                   5. Dr. Mező Gimnázium Nk. Kis János elnök felkészítésével

    Kaposvár- Mosdós- Szeged- Palics Bp. tanulmány út a Zalai Sportmúzeumért

    Budapest: Kerepesi úti temető koszorúzás Dr. Mező Ferenc sírjánál

18. Budapest: Dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia országos döntő Általános Iskola
                    5. Kiskanizsai Általános Iskola ( felk.: Kis János)
                    8. Zrínyi Miklós Általános Iskola ( felk.: Kis János)

Április:

      Csáktornya ( HOR ), Szlovénia civil kapcsolatok felvétele

22. 10.30. Letenye: a Közép-európai Sportakadémia keretében

      Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia

      (szlovén, horvát, erdélyi, vajdasági meghívott előadókkal )

22. 16.00 Dobronak ( SZLO):

       Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia

22.-május 10. Letenye: Sporttörténeti kiállítás

Május:

13. Budapest: IV. Országos Sporttörténeti Vetélkedő téma: A labdarugó VB-k története

      Egyéni: 3. Kis János, csapat: 1. Zala megye ( Kis János, Schmidt Zsolt, Ság László,
                                                                     Vásárhelyi Tamás, Farkas Valter )

27. Budapest: Magyar Rádió Labdarugó VB játék döntő

                     2. Kis János
28-31. Tanulmányút angliai múzeumokba
     ( Beatles múzeum, FC Liverpool múzeum, Manchester United múzeum, Old Trafford )

Június:

14. Budapest: Olimpia Budapesten 2016-ban? konferencia

17. Magasfalu ( Szlovákia): megemlékezés Halmay Zoltán úszó ol. 1. szülőfalujában

28. Moravske Toplice ( Szlovénia): Új partnerségek a határ mentén nemzetközi konferencia

Augusztus:

9-20. Tanulmányút a Szöuli Olimpiai Múzeumba

Szeptember:

16. Budapest: V. Országos Sporttörténeti Vetélkedő 
                     Egyéni: 3. Kis János ( Nagykanizsa)
                     Csapat: 2. Zala megye ( Kis János, Schmidt Zsolt, Vásárhelyi Tamás, Farkas Valter)

19-24. Erdélyi programok

22. 16.00 Sepsiszentgyörgy: Közép-európai Sportakadémia keretében
      Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia

Október:

13.
Dombóvár: Kis János-Pápai Lajos: Tolna megyei olimpikonok c. könyv bemutatója

December:

1.
Kiskanizsai Általános Iskola: Olimpiatörténeti vetélkedő iskolásoknak

           1. Kiskanizsai Általános Iskola
           2. Dr. Mező Gimnázium Nagykanizsa
           3. Berzsenyi Általános Iskola Kaposvár

4. Nagykanizsa: Dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia megyei döntő

           Középiskola:
           1. Dr. Mező Gimnázium Nagykanizsa ( felk.: Kis János)

           Általános Iskola:
           1. Kiskanizsa Általános Iskola (felk.: Kis János)

9. Buzsák: "Civilek a sportért-országjáró fórum sorozat" Nagy László helyi születésű olimpiai bajnok élménybeszámolójával  

2007

Január

Pályázatok írása

17. Kaposvár: "Civilek a sportért-országjáró fórum sorozat" Bolvári Antal helyi születésű olimpiai 
     bajnok élménybeszámolójával.

25. Keszthely: "Zalai civilek a sportért-fórum sorozat"

Február 
 

16. Nagykanizsa: Közép-európai Sportakadémia
Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia és civilek, sportolók a színpadon gála

16.-március 7. Nagykanizsa: Sporttörténeti kiállítás

18. Kaposvár: Dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia terület döntő
     3. Kiskanizsai Általános Iskola (felkészítő: Kis János elnök)

Március

2. Gara: "Civilek a sportért-országjáró fórum sorozat" Dunai Antal, Páncsics Miklós helyi születésű
    olimpiai bajnokok élménybeszámolójával.

3. Esztergom: Dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia területi döntő
        1.  Dr. Mező Ferenc Gimnázium és Szakközépiskola Nagykanizsa (felkészítő: Kis János elnök)

11. Kecskemét: Dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia országos döntő
        3. (holtverseny után 4.) Kiskanizsai Általános Iskola ( felkészítő: Kis János)

24. Esztergom: Dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia országos döntő
        2. Dr. Mező Ferenc Gimnázium és Szakközépiskola Nagykanizsa ( felkészítő: Kis János)

      Esztergom: " Civilek a sportért-országjáró fórum sorozat" Pézsa Tibor helyi születésű olimpiai   
      bajnok élménybeszámolójával

30. Pölöskefő: "Zalai civilek a sportért-fórum sorozat" Dr. Mező Ferenc tiszteletére
      olimpiai bajnokok (Ihász Kálmán, Gelei József) élménybeszámolójával

Április

21. Sármellék: "Zalai civilek a sportért-fórum sorozat" Berzsenyi Mária helyi születésű olimpiai
      bronzérmes élménybeszámolójával

27.-28. "Civilek a sportért-országjáró fórumsorozat" Kőszeg (Sportmúzeum is), Kenyeri, Répcelak
      Növényi Norbert, Szarka Zoltán, Németh Nyiba Sándor,  élménybeszámolójával

30. Palics: Közép-európai Sportakadémia
Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia, civil egyesületek bemutatkozása
      Nagybecskerek: megemlékezés Kemény Ferencről

Május

1.  Palicsi olimpiai napok

3. Sajtótájékoztató, Hotel Centrál Nagykanizsa

17. "Zalai civilek a sportért-fórumsorozat", sajtótájékoztató
     Könyvbemutatók: Olimpiák hősei, Civilek a sportért
     Hotel Centrál Nagykanizsa

Június

11. Könyvbemutató: Olimpiák hősei
      Városi Könyvtár Keszthely

Augusztus

2007. augusztus 23.-2008. június 26.

Pannon Lapok Társasága: Olimpiai játék

Szeptember

1.-2008. június 23. "Peking téged vár" Országos olimpiatörténeti szellemi vetélkedő

15. Budapest VI. Országos Sporttörténeti Vetélkedő
       Egyéni: 3. Kis János, csapat: 2. Zala megye ( Kis János, Gyuk György, Vásárhelyi Tamás   
                                                                            Farkas Valter, Etler Márton )

Október

5. 18.00 Székelyudvarhely: Közép-európai Sportakadémia keretében
       Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia

November, december

Pályázatok írása

Zalai tagjaink közül tízen bejutottak a "Peking téged vár" területi döntőjébe:
Kis János, Vásárhelyi Tamás, Gyuk György, Dr. Nádasy Miklós, Mátrai Károly, Farkas Valter, Etler Márton, Vadvári Tibor, Rituperné Sándorfi Timea, Gorisek Adrienn

2008

Január

Pályázatok írása

2007. augusztus 23.-2008. június 26.
Pannon Lapok Társasága: Olimpiai játék

Január-április: olimpiatörténeti szakkörök nagykanizsai iskolákban

Február

4. Nagykanizsa, Dr. Mező Ferenc Gimnázium
Olimpiatörténeti vetélkedő iskolásoknak

6. Nagykanizsa, Dr. Mező Ferenc Gimnázium
Dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia megyei döntő

23. Zalaegerszeg, "Peking téged vár" területi verseny
1. Kis János 2. Gyuk György 4. Dr. Nádasy Miklós 7. Farkas Valter 8. Mátrai Károly 10. Etler Márton

Budapest
1. Vásárhelyi Tamás

29. Pölöskefő, Közép-európai Sportakadémia
Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia és sportolók, civilek a színpadon

Március

16. Tata, Dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia középiskolai területi döntő.

Április

Március 31.-április 25. "Játszva Pekingbe" Klubrádió vetélkedője
4. Kis János elnök két személyes Pekingi olimpiai utazást nyert
11. Dr. Hencsei Pál két személyes Pekingi olimpiai utazást nyert

19. Székesfehérvár "Peking téged vár" országos elődöntő
       2. Zalai Olimpiabarátok (Kis János, Gyuk György, Laky Rudolf)
       4. Budapest-Szolnok gyors (Vásárhelyi Tamás stb.)

Május

2. Magyarkanizsa (Vajdaság), Közép-európai Sportakadémia
Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia

9. Klubrádió Budapest, élő adásban a Pekingi olimpiai nyeremény utak átvétele.

13. Hotel Centrál Nagykanizsa, sajtótájékoztató.

15. AsiaCenter Budapest, programok előkészítése, megbeszélése.

17.-19. Szlovák-Magyar hagyományőrzés, Budapest, Felvidék (NCA támogatásával).

17. AsiaCenter Budapest, VII. Országos Sporttörténeti Vetélkedő.
     Szlovák-Magyar hagyományőrzés (NCA támogatásával).

Június

20. Hadtörténeti Múzeum Budapest, "Peking téged vár" országos döntő.
3. (holtversenyben, óvás alatt) Zalai Olimpiabarátok (Kis János, Gyuk György, Laky Rudolf)

Július

1.- augusztus 5. országos tippverseny a Pekingi olimpiáról.
A tippverseny élcsoportja:
1. Kis János Nagykanizsa 36 pont
2. Csapkó Zoltán Edelény 35 pont
3.-5. Bóna Károlyné Mosdós 34 pont
3.-5. Molnár Kristóf Pécs 34 pont
3.-5. Dr. Nádasy Miklós Keszthely 34 pont
6.-9. Kaszás József Mosdós 32 pont
6.-9. Pintér Béla Mosdós 32 pont
6.-9. Zalaba Zoltán Dunaszerdahely (Felvidék) 32 pont
6.-9. Thodory Csaba Miskolc 32 pont
10.-11. Bogdán László Mosdós 31 pont
10.-11. Bóna Károly Mosdós 31 pont
12. Vásárhelyi Tamás Budapest 30 pont

Augusztus

8.-24 több tagunk (Kis János, Dr. Hencsei Pál, Nagy Barnabás, Surányi Péter, Dr. Nádasy Miklós)
különböző vetélkedők fődíjasaként részt vesznek jutalmul a Pekingi olimpián.

Szeptember

Létrehoztuk újabb oldalunkat az IWIW rendszerben: Akik ott voltak a Pekingi olimpián címmel. Reméljük hasonlóan népszerű lesz mint az eddigi oldalaink: Európai Sport Hagyományőrző Egyesület, Olimpiák hősei, Sport, olimpia és vetélkedő kedvelők és az egyéni oldalaink: Kis János, Vásárhelyi Tamás, Horváth Vilmos stb.

29. Keszthelyi Városi Könyvtár: Pekingi olimpiai élménybeszámoló
     Kis János elnök, Dr. Nádasy Miklós alelnök (Dr. Mező Ferenc OBK)

Szeptember-október

Pályázatok írása, elszámolása, civil elektori bejelentkezések.

Október

14. 2500. IWIW ismerősünk köszöntése.

16. Debrecen,  "Civilek a sportért" országjáró Civil Fórum.

18. Gyergyószentmiklós (Erdély),  Közép-európai Sportakadémia
 Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia

November

November-2009. április, olimpiatörténeti szakkörök vezetése nagykanizsai iskolákban   

26. Lovászi, Pekingi olimpiai élménybeszámoló és könyvbemutatók

28.-30. Ausztriai tanulmányút és civil kapcsolatok kiépítése

December

10. Nagykanizsa, civil elektor választás megbeszélése

11. Szenta, "Civilek a sportért"  fórum előkészítése

15. Zalaegerszeg, civil elektor választás megbeszélése

2009

Január

Pályázatok, könyvek írása

Január-április: olimpiatörténeti szakkörök nagykanizsai iskolákban

8. Kiállítás megnyitó

14. Nagykanizsa, civil elektor választás megbeszélése

22. Szenta, "Civilek a sportért" fórum megbeszélése

23. Győr, civil elektor választás

27. Nagykanizsa, Dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia megyei döntő

31. Kanizsa Centrum Nagykanizsa, „Sport és hosszú élet bárkinek"  rendezvény
olimpiai bajnokok élménybeszámolója(Dömötör Zoltán Olimpiai Bajnokok Klubja elnök, 1964. vízilabda és Foltán László 1980. kenu ), Kis János elnök Pekingi olimpiai élménybeszámolója.

Február

1. Hahót, Foltán László 1980. kenus olimpiai bajnok élménybeszámolója, Kis János elnök 
Pekingi olimpiai élménybeszámolója, könyvbemutatók

21. Pécs, Dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia területi döntő középiskolásoknak
     "Civilek a sportért" fórum megbeszélése

26. Zalaegerszeg, civil elektor választás megbeszélése

Március


1.
Pölöskefő, Közép-európai Sportakadémia, Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia, olimpiai bajnok, labdarúgók élménybeszámolója.

5. Szombathely, civil elektor választás

7. Kaposvár, Dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia területi döntő általános iskolásoknak

13. Szenta, "Civilek a sportért" országjáró fórumsorozat, megemlékezés a helyi születésű
Zombori Ödön birkózó olimpiai bajnokról.

14. Budapest, Dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia országos döntő középiskolásoknak

Május

7. Pécs,"Civilek a sportért" országjáró fórumsorozat és a Téli olimpikonok c. könyv bemutatója

9. Magyarkanizsa (Vajdaság), Közép-európai Sportakadémia, Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia

16. Budapest:
- "Civilek a sportért" országjáró fórumsorozat
- Téli olimpiák című könyv bemutatója (dedikál Hunyady Emese olimpiai bajnok)
- VIII. Országos Sporttörténeti Vetélkedő

Június

1. Honlapunkon létre hoztuk a Zalai sportolók, csapatok képgalériát

20. Szombathely, Németh Pál emléknap

29. Kirándulás Nagyvázsonyba és Gyenesdiásba

Július

28. JACSÓ ISTVÁN-A BÁTOR SPORTVEZETŐ
Megemlékezés a rákoskeresztúri újköztemetőben

Szeptember

10. Szeged, Dr. Bali Mihály temetése

18. Zalaegerszeg, kiállítás megnyitó

Október

Októbertől 2010 márciusig, olimpiatörténeti szakkörök vezetése ( Kis János elnök) a Nagykanizsai Mező Ferenc Gimnáziumban és a Szepetneki Általános Iskolában.

17. Csíkszereda (Erdély), Közép-európai Sportakadémia, Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia

November

13. Szombathely, könyvbemutatók és Hunyady Emese olimpiai bajnok élménybeszámolója

17. Megyei Könyvtár Zalaegerszeg, könyvbemutatók és Horváth "Indián" Csaba olimpiai bajnok élménybeszámolója

21. Nagykanizsa és Zalakomár, megemlékezések (pld. Kator Béla asztalitenisz edzőről stb.), civil kapcsolatok ápolása, szélesítése

December

7. Városi Könyvtár Keszthely, könyvbemutatók

11. Nagykanizsa, olimpiatörténeti vetélkedő középiskolásoknak

2010

Mező emlékév

Január

Pályázatok, könyvek írása, olimpiatörténeti szakkörök Dél-zalai iskolákban

12. Kaposvár, civil megbeszélések, program egyeztetések

13. Zalakomár, civil megbeszélések, program egyeztetések

14. Keszthely, civil megbeszélések, program egyeztetések

28. Nagykanizsa, olimpiatörténeti vetélkedő középiskolásoknak

Február 

2. Nagykanizsa, sajtótájékoztató a Mező emlékévről

5. péntek Nagykanizsa, Halis István Városi Könyvtár
Mező Ferenc emlékév nyitórendezvény, Téli olimpiák c. könyv bemutatója

6. Zalaegerszeg, civil nap

11. Zalaegerszeg, civil nap a Zalaegerszeg TV-ben

13.  Kiskanizsa, Dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia regionális döntő általános iskolásoknak

20. Kaposvár, Dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia országos elődöntő középiskolásoknak


Március

3. Hévíz, könyvbemutatók

3.-22. kiállítás a Dr. Mező Ferenc Gimnáziumban Nagykanizsán (Mező emlékév)

6.  Kaposvár, Dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia területi döntő ált. iskolásoknak

13. Budapest, Dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia országos döntő középiskolásoknak
Koszorúzás a Fiumei (Kerepesi) úti temetőben Mező Ferenc sírjánál (Mező emlékév)

17. Nagykanizsa, Kiskakas étterem, sajtótájékoztató

20. Pölöskefő, Közép-európai Sportakadémia
Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia (Mező emlékév)

27. Nyíregyháza, Dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia országos döntő általános iskolásoknak

Április

12. Balatonboglár, civil megbeszélések, program egyeztetés

13. Újudvar, civil megbeszélések, program egyeztetés

14. Szepetnek, civil megbeszélések, program egyeztetés

16. Budapest, Ság László temetése
Program egyeztetések, megbeszélések

21. Zalakomár, Keszthely, civil megbeszélések, program egyeztetés

Május

8. Zenta (Vajdaság), Közép-európai Sportakadémia
Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia (Mező emlékév)

12. Budapest, tárgyalások, program egyeztetések

29. Budapest, IX. Országos Sporttörténeti Vetélkedő

Június

1-július 10.
Labdarúgó VB tippjáték

Végeredmény
1-2.
Kiss Szabolcs (Nagykanizsa) és Vásárhelyi Tamás (Budapest)
3-8. Kis János (Nagykanizsa), Bosznay Pál (Pécs), Kovács Viktória Kaposvár), Kovács Anita (Kaposvár), Kovácsné Ékes Edit (Kaposvár), Budai Tibor (Budapest)
9-12. Pál József (Budapest), Kovács Zoltán (Kaposvár), Dr. Gottesmann Péter (Budapest), Molnár Kristóf (Pécs)

26.Szombathely, Németh Pál emléknap

Július

13. Kirándulás (Felsőrajk, Pacsa, Pötréte)

16. Keszthely, Dr. Nádasy Miklós temetése

26. Hévíz, civil megbeszélések

Augusztus

2. Kirándulás (Balatonfenyves, Cserszegtomaj)

7-8. Tótszerdahely, rétesfesztivál

Szeptember

29. Murakeresztúr, civil megbeszélések

Október

14-18. Kolozsvár, Korond (Erdély), Közép-európai Sportakadémia
Nemzetközi Sporttörténeti Konferenciák (Mező emlékév)

31. Kirándulás (Kis-Balaton)

November

20. Nagykanizsa, Közép-európai Sportakadémia
Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia (Mező emlékév)

20-december 11.
XIV. Sporttörténeti kiállítás (Mező emlékév)
Medgyaszay Ház, Nagykanizsa

26. Nagykanizsa, nemzetközi ülőröplabda mérkőzés
Hamburger SE Nagykanizsa-Hrabri Zagreb

December

16. Zalaegerszeg, Zalaszentiván, civil megbeszélések

2011

Január

Pályázatok, könyvek írása, olimpiatörténeti szakkörök Dél-zalai iskolákban

12. Keszthely, civil megbeszélések, program egyeztetések

18-28. SVÉ, férfi kézilabda VB

31. Nagykanizsa, programegyeztetés


Február  

5. Várpalota, Dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia regionális döntő középiskolásoknak

15. Hévíz, Zalakomár civil programok

26. Kaposvár, Dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia országos elődöntő középiskolásoknak


Március

5. Pécs, Dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia országos elődöntő ált. iskolásoknak

9. Budapest, civil megbeszélések

19. Tatabánya, Dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia országos döntő középiskolásoknak

26. Csáktornya (HOR), programegyeztetés

31. Nagykanizsa, civil megbeszélések

Április

2. Pölöskefő, Közép-európai Sportakadémia
XXII. Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia

15-16. "Együtt-Egymásért" nemzetközi programok
Csáktornya, Varasd, Zágráb (HOR)

29-május 1. "Együtt-Egymásért" nemzetközi programok
Magyarkanizsa, Óbecse (Vajdaság)
Közép-európai Sportakadémia 
XXIII. Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia

Május

13. Kőszeg, Lóránt Gyula újratemetése

28. Budapest, X. Országos Sporttörténeti Vetélkedő

Június

Pályázatok elszámolása

4. Magasfalu (Felvidék), megemlékezés Halmay Zoltán olimpiai bajnokról

18.-szeptember 30. Nagykanizsa, Thúry György Múzeum
Sporttörténeti kiállítás

20. Nagykanizsa, projekt megbeszélés, civil egyeztetések

29. Zalaszentbalázs, civil megbeszélések

Július

Július-december
Vetélkedők a londoni olimpia jegyében ("Szurkolj Londonban") stb.

2. Szombathely, Németh Pál Emléknap

Augusztus

18-21. Szeged, szurkolás a kajak-kenu vb-n

27. Tótszentmárton, részvétel a prószafesztiválon

28. Lenti, Letenye, főzőverseny, civil rendezvények, megbeszélések

29. Zalaegerszeg, Újudvar,  civil megbeszélések

Szeptember

12. Letenye, civil megbeszélések

24. Tusnádfürdő (Erdély)
Közép-európai Sportakadémia
XXIV. Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia
Győr, "Szurkolj Londonban" vetélkedő

Október

1.-től részvétel az "Irány London" vetélkedőn

17. Nagykanizsa, civil megbeszélések

28. Budapest, civil megbeszélések

29. Nyíregyháza, "Szurkolj Londonban" vetélkedő országos elődöntő

November

11. Szombathely, Dr. Hencsei Pál: Olimpiai kuriózumok könyvbemutatója

14. Nagykanizsa, civil megbeszélések, program egyeztetések

26. Budapest, "Szurkolj Londonban" vetélkedő országos döntő

December

8. Nagykanizsa, Dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia megyei döntő

2012

Január

1-március 31. Olimpiatörténeti szakkörök Dél-zalai iskolákban

27-29. Szarvas, civil megbeszélések, programegyeztetés


Február

9. csütörtök, Szarvasi Könyvtár, könyvbemutatók és Kis János elnök: Harmadszor Londonban című olimpiatörténeti előadása

18. szombat, „Irány London 2012" vetélkedő, területi döntők

25. szombat, Dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia, Tata országos elődöntő


Március

3. szombat, Pölöskefő,

Közép-európai Sportakadémia, XXV. Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia

Kű Lajos olimpiai ezüstérmes (Aranycsapat Alapítvány elnök) élménybeszámolójával

4. vasárnap, „Szurkolj Londonban" vetélkedő, Budapest, HUNGEXPO, Utazási Kiállítás, Olimpiai pavilon

12. hétfő, Budapest, programegyeztetés

13. kedd, Budapest, DIGI Sport Tv, beszélgetés Kis János elnökkel 

24. szombat, Bácska Topolya (Vajdaság)

Közép-európai Sportakadémia, XXVI. Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia

XI. Országos Sporttörténeti Vetélkedő, vajdasági döntő

29. csütörtök, 9 óra, Szarvasi Főiskola, könyvbemutatók és Kis János elnök: Harmadszor Londonban című olimpiatörténeti előadása

29. csütörtök, 17.00 óra Gyulai Könyvtár, könyvbemutatók és Kis János elnök: Harmadszor Londonban című olimpiatörténeti előadása

Április

21. szombat, 11.00 óra, Budapest
EURÓPA2000 Középiskola
XI. Országos Sporttörténeti Vetélkedő

28. szombat, 11.00 óra, Veszprém, Nyíregyháza
"Irány London" vetélkedő, országos elődöntők

Május

19.  szombat, 10.00 óra Csíkszereda, Polgármesteri Hivatal, díszterem (Erdély)
XI. Országos Sporttörténeti Vetélkedő
Közép-európai döntő

24. csütörtök 18.00 Letenye, Fáklya Művelődési Ház és Könyvtár, könyvbemutatók és Kis János elnök: Az olimpiák krónikája London jegyében című előadása

30. szerda, 17.30 óra Celldömölk, Kresznerics Ferenc Könyvtár
Sporttörténeti nap, előadások (Kis János ESHE, MFOBK elnök, Horváth Vilmos HZOHE elnök)

Június

8-13. közös labdarúgó EB játékunk a Nagykanizsa Maraton újsággal

23.
15.00 óra Gödöllői Királyi Kastély
"Irány London" vetélkedő országos döntője

Július

10-24. tippversenyünk a londoni olimpiára

Élcsoport végeredménye:

1. Csapkó Zoltán, Edelény, 38 pont

2. Demeter Marcell, Budapest, 37 pont

3-4. Kis János, Nagykanizsa, 35 pont

3-4. Kiss Szabolcs, Nagykanizsa, 35 pont

5-6. Thodory Csaba, Miskolc, 34 pont

5-6. Mátrai Károly, Nagykanizsa, 34 pont

7. Molnár Kristóf, Pécs, 33 pont

8. Vásárhelyi Tamás, Budapest, 32 pont

9. Pápai Lajos, Dombóvár, 31 pont

10-12. Magos Judit, Barcelona, 30 pont

10-12. Somlai Attila, Lepsény, 30 pont

10-12. Dargai Gábor, Kazincbarcika, 30 pont

13. Gottesmann Péter, Budapest, 28 pont

14. Benedek Attila, Budapest, 27 pont

15. Pál József, Budapest, 24 pont

16. Kovács Attila, Miskolc, 22 pont


27. -augusztus 3. közös olimpiai játékunk a Nagykanizsa Maraton újsággal


Augusztus

4. részvétel a Tótszerdahelyi Rétesfesztiválon

24-25. részvétel a Lendvai Bográcsfesztiválon (Szlovénia)

Szeptember

7-8. részvétel a Nagykanizsai Dödöllefesztiválon 

22. szombat, Tekerőpatak (Erdély)
Közép-európai Sportakadémia, XXVII.  Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia

Október

4. csütörtök, Országos Könyvtári Napok
Békés Megyei Tudásház és Könyvtár, Békéscsaba, könyvbemutatók és
Kis János elnök: Harmadszor Londonban című előadása

12-17. Olympia-Athén nyereményút
Kis János elnök az "Irány London" vetélkedő egyik fődíjasaként vett részt az utazáson

2013

Január

1-március 31. Olimpiatörténeti szakkörök Dél-zalai iskolákban


Február

18. hétfő, Nagykanizsa, Zrínyi Általános Iskola
Olimpiatörténeti vetélkedő iskolásoknak
Güttler Károly és Vermes Albán olimpiai ezüstérmes úszók élménybeszámolójával


Március

2. szombat, Pölöskefő
Közép-európai Sportakadémia,
XXVIII. Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia
Martinek János olimpiai bajnok és Szombathelyi Tamás olimpiai ezüstérmes  élménybeszámolójával

3. vasárnap, Budapest
Dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia országos döntő

Április

25. csütörtök, Nagykanizsa
Civil megbeszélések, programegyeztetések

Május

11. szombat, Budapest
XII. Országos Sporttörténeti Vetélkedő

25. szombat, Tornyos (Vajdaság)
Közép-európai Sportakadémia,
XXIX. Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia
Kis János-Vajda Attila: Délvidéki magyar olimpikonok könyvbemutató

Június

18. kedd, Lendva (Muravidék, Szlovénia)
Kis János-Vajda Attila: Délvidéki magyar olimpikonok könyvbemutató

19. szerda, Szombathely
Németh Pál emléknap

26. szerda, Balaton-Székesfehérvár
Kirándulás a Balatonra és Székesfehérvárra

30. vasárnap, Gyergyószentmiklós (Erdély)
Gyergyószentmiklósi Jövő FC (Erdély)-Tornyos FC (Vajdaság) labdarúgó mérkőzés

Július

6. szombat, Lendva (Muravidék, Szlovénia)
110 éves a lendvai labdarúgás, ünnepi megemlékezés

Augusztus

1-12. Részvétel a Tour de Délvidék programján (Erdély)

3. szombat
Részvétel a Tótszerdahelyi Rétesfesztiválon

24. szombat
Kirándulás Hévízre és Keszthelyre
Megemlékezések Csik Ferenc olimpiai bajnok és Dr. Nádasy Miklós sírjánál

Szeptember

13. Zalaegerszeg, civil megbeszélések

Október

26. szombat, Parajd (Erdély)
Közép-európai Sportakadémia,
XXX. Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia

November

4. hétfő, Gelse, civil megbeszélések

23. szombat, kirándulás Tapolcára

29. Pártosfalva (Muravidék, Szlovénia)
Kis János-Vajda Attila: Délvidéki magyar olimpikonok könyv bemutatója
Roman Sonja az egyetlen magyar olimpikon élménybeszámolójával, aki Szlovénia színeiben indult nyári olimpián.

December

3. kedd, Budapest, programegyeztetés, civil megbeszélések

4. szerda, Zalakomár, programegyeztetés, civil megbeszélések

6. péntek, Nagykanizsa, nagycsaládosok köszöntése 

14. szombat, Hévíz: Kínai hétvége
Kis János elnök: Pekingi Olimpia sporttörténeti előadása 

28. szombat, Budapest, civil megbeszélések 

2014

Január

1-március 31. Olimpiatörténeti szakkörök Dél-zalai iskolákban

16. csütörtök, Zalakomár, civil megbeszélések
Február

1-23. elnökségi tagunk Vásárhelyi Tamás önkéntesként részt vett a Szocsiban a téli olimpián

7. péntek, Söjtör, civil megbeszélések

Március

1. szombat, Nagykanizsa, részvétel a Nagykanizsai Országos Farsangi Fánkfesztiválon

9. vasárnap, Ajka, részvétel a Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia középiskolai országos elődöntőjén

16. vasárnap, Dombóvár, részvétel a Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia általános iskolai országos elődöntőjén

21-22. péntek-szombat, Zalakomár, XXXI. Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia
a Közép-európai Sportakadémia keretében

Április

5. szombat, kirándulás Hévízre

30. szerda, Budapest, programok megbeszélése

Május

17. szombat, Tóthfalu (Délvidék), XXXII. Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia
a Közép-európai Sportakadémia keretében

24. szombat, Budapest, MLSZ székház, XIII. Országos Sporttörténeti Vetélkedő

26. hétfő, Budapest, civil megbeszélések, programegyeztetés 

27. kedd, DIGI SPORT TV "Reggeli Start" beszélgetés Kis János elnökkel

Június

14. szombat, Csíkszereda, Polgármesteri Hivatal díszterem

XIII. Országos Sporttörténeti Vetélkedő

Kis János-Csiki András: Kárpát-medencei magyar olimpiai érmesek című könyv bemutatója

19. csütörtök, Gelse, civil megbeszélések, programegyeztetés

Július

5. szombat, kirándulás Keszthelyre 

Augusztus

21. csütörtök, Gelse, civil megbeszélések, programegyeztetés

23. szombat, részvétel a Szentmárton Prósza, Bor és Tambura Fesztiválon

Szeptember

5. péntek, részvétel a Kanizsai Bor és Dödölle Fesztiválon

18. csütörtök, kirándulás Gyékényesre és Zákányba 

Október

4. szombat, Csíkdánfalva (Erdély), XXXIII. Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia
a Közép-európai Sportakadémia keretében

9. csütörtök, Pölöskefő, Gelse, civil megbeszélések

November

3. hétfő, Keszthely, civil megbeszélések, megemlékezés a keszthelyi olimpikonok emlékhelyeinél

11. kedd, Keszthely, megemlékezés Dr. Nádasy Miklós sírjánál

20. csütörtök, Hévíz, civil megbeszélések

23. vasárnap, kirándulás Gyenesdiásra

December

2. kedd, Keszthely, megemlékezés Csík Ferenc olimpiai bajnokról

8. hétfő, Zalaegerszeg, civil megbeszélések

2015

Január

1-március 31. Olimpiatörténeti szakkörök Dél-zalai iskolákban

15. csütörtök, Pölöskefő, Gelse civil megbeszélések, programegyeztetés 

29. csütörtök, Budapest, programegyeztetés 
Február

4. szerda, Nagykanizsa, programegyeztetés

12. csütörtök, Gelse, programegyeztetés

Március
2. hétfő, Nagykanizsa, sajtótájékoztató

4. szerda, Nagykanizsa, projektmegbeszélések, programegyeztetések 

6. péntek, Gelse,  XXXIV. Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia
a Közép-európai Sportakadémia keretében

7. szombat, Pölöskefő,  XXXV. Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia
a Közép-európai Sportakadémia keretében
Mező Ferenc szobrának felavatása, Kárpát-medencei magyar olimpikonok szülőhelyeinek, lakhelyeinek összefogása

8. vasárnap, Ajka, Mező Ferenc Szellemi  Diákolimpia országos elődöntő

20. péntek, Nova
Vlaszák Géza (N. Olajbányász) helyi születésű labdarúgó és fia ifj. Vlaszák Géza (ZTE) élménybeszámolója, és Kis János elnök könyveinek bemutatója

Április

7. kedd, Zalaegerszeg, projektmegbeszélések, programegyeztetések 

8. szerda, Nagykanizsa, médiamegbeszélés, programegyeztetés 

14. kedd, Bácsalmás, Kis János elnök előadása és könyvbemutatói

Május

16. szombat, Topolya, Bácska, Délvidék
XXXVI. Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia a Közép-európai Sportakadémia keretében

22. péntek, Zalaegerszeg, programegyeztetés, civil megbeszélések 

29. péntek, Nagykanizsa, civil kerekasztal 

Június 

6. szombat, kirándulás Tapolcára 

26. péntek, Budapest, civil megbeszélések, programegyeztetések 

Július 

30. csütörtök, kirándulás Siklósra

31. péntek, civil megbeszélések, kirándulás Harkányba

Augusztus

2. vasárnap, kirándulás, Villányba 

4. kedd, kirándulás Pécsre 

15. részvétel a pölöskefői falunapon 

31. hétfő, Nagykanizsa, kiállítás összeállítása 

Szeptember

4. péntek, Nagykanizsa, projektmegbeszélés, programegyeztetés 

5. szombat, Budapest, projektmegbeszélés, programegyeztetés 

7. hétfő, Nagykanizsa, civil megbeszélések, könyvszerkesztés 

11. péntek, Lenti, projektmegbeszélés, programegyeztetés

24. csütörtök, Brassó (Erdély), Kis János-Csiki András: Kárpát-medencei magyar olimpiai érmesek könyvbemutató, Kicsid Gábor helyi világbajnok kézilabdázó élménybeszámolójával

26. szombat, Csíkszentkirály (Erdély)
XXXVIII. Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia a Közép-európai Sportakadémia keretében

Október

1. csütörtök, Budapest, programegyeztetés, projektmegbeszélés 

5. hétfő, Nagykanizsa, programegyeztetés, projektmegbeszélés 

31. szombat, Gelse, kirándulás, programegyeztetés

November

17. kedd, Lenti Város Könyvtár
Könyvbemutatók: Kis János: Zalai sporthistória
és
Kis János-Csiki András: Kárpát-medencei magyar olimpiai érmesek
A könyvekben szereplő híres sportolók élménybeszámolójával

18. szerda, Nagykanizsa Városi Könyvtár
Könyvbemutatók: Kis János: Zalai sporthistória
és
Kis János-Csiki András: Kárpát-medencei magyar olimpiai érmesek
A könyvekben szereplő híres sportolók élménybeszámolójával

28. szombat, Budapest, Magyar Sakk Szövetség Székháza
I. Aquaprofit Sakktörténeti és XIV. Országos Sporttörténeti Vetélkedő

December

10. csütörtök, Zalaegerszeg, ZTE Stadion
Könyvbemutató: Kis János: Zalai sporthistória

2016

Január

1-március 31. Olimpiatörténeti szakkörök Dél-zalai iskolákban

18. hétfő, Pölöskefő, civil megbeszélések, programegyeztetés 

29. péntek, Budapest, programegyeztetés 
Február

5. péntek, Nagykanizsa, programegyeztetés

16. kedd, Zalaegerszeg, programegyeztetés

Március
6. vasárnap, Budapest, Dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia országos elődöntő

8. kedd, Nagykanizsa, projektmegbeszélések, programegyeztetések 

11. péntek, Zalaegerszeg,  XXXVIII. Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia
a Közép-európai Sportakadémia keretében

12. szombat, Pölöskefő,  XXXIX. Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia
a Közép-európai Sportakadémia keretében
Kárpát-medencei magyar olimpikonok szülőhelyeinek, lakhelyeinek összefogása

Április

4. hétfő, Nagykanizsa, programegyeztetés, projektmegbeszélés 

22. péntek, Budapest, programegyeztetés

Május

7. szombat, Budapest, Rio2016 vetélkedő, országos elődöntő 

9. hétfő, Magyarkanizsa (Délvidék), 40. Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia
a Közép-európai Sportakadémia keretében
XV. Országos Sporttörténeti Vetélkedő, Délvidéki döntő
RIO, RIO de JANEIRO Losonc Rezső fafaragó művész kiállítása

14. szombat, Nagykanizsa
Kis János-Marosi Béla: Királyok, királynők, örök barátságok könyvbemutató

25. szerda, Nagykanizsa
Kis János könyvbemutatói

Június

9. csütörtök, Kolozsvár (Erdély)
Magyarország Kolozsvári Főkonzulátusa
Kis János-Marosi Béla: Királyok, királynők, örök barátságok és Kis János-Csiki András: Kárpát-medencei magyar olimpiai érmesek könyvbemutatók

10. péntek, Csíkszereda (Erdély), Kajoni János Megyei Könyvtár
XV. Országos Sporttörténeti Vetélkedő Kárpát-medencei döntő
Kis János-Marosi Béla: Királyok, királynők, örök barátságok könyvbemutató

Július

29. péntek, Kemestaródfa, falunap 
Kis János elnök előadása és könyvbemutatói

Szeptember

29. csütörtök, Sepsiszentgyörgy (Erdély), Bod Péter Megyei Könyvtár, Kék terem

Kis János - Csiki András: Kárpát-medencei magyar olimpiai érmesek és

Kis János-Marosi Béla: Királyok, királynők, örök barátságok könyvbemutatók

Október

1. szombat, Gyergyószárhegy (Erdély)
41. Nemzetközi Sporttörténeti Konferencia a Közép-európai Sportakadémia keretében
Kis János elnök könyvbemutatói

 

2017

Hamarosan ......

 

 

Kapcsoplat

Kis János elnök
Európai Sport Hagyományőrző Egyesület
8800 Nagykanizsa Liszt F. u. 6/D
Tel: 00-36-30/392-7964, 00-36-93/325-184
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. 
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.(deutsch,english)